O sletu v Oseku

Historie Sletu létajících aparátů v Oseku se začala psát v roce 2010 a i tentokrát bychom chtěli navázat na tuto tradici a rozšířit všeobecné povědomí o sportovním letectví a ukázat světu, že se nejedná jen o hlučné stroje nad hlavami. Slet je určen pro všechny, které zajímají letadla, vrtulníky, modely, létající aparáty a další věci s tím související. Chtěli jsme a chceme udělat něco malého ale pěkného v našem krásném regionu pro létání jak stvořeném...uznejte sami...Šumava, vyhaslé sopky v blízkém okolí, za pěkného počasí výhled na Alpy, zvlněný kopečkovitý terén, a mnoho dalších míst k pohledu jak z letiště, tak i z paluby létajícího aparátu. S myšlenkou sletu jsme si na sebe samozřejmě vzali nemalý úkol, ale naše snaha a úsilí byla a snad i bude odměněna přízní návštěvníků a jejich zájmem o tento druh společenského vyžití. Nejen, že člověk koukne na zajímavé věci, ale setká se i s jinými lidmi, uvidí krásu našeho kraje z jiné perspektivy (jen pohled z místa konání sletu je úžasný...a pokud je umocněn například zapadajícím sluncem, rve to slzy do očí:) )

Navíc nemusí zůstat u sledování prostoru kolem sebe jen z této relativně malé nadmořské výšky...jsme schopni zprostředkovat i letecké zážitky téměř komukoli a navíc v blízkosti jeho bydliště.

Slet je pojat jako naprosto nekomerční akce, a z tohoto plyne i dobrovolné vstupné. Všichni organizátoři se této akce účastní zcela dobrovolně, ve svém volném čase a jejich odměnou je jen příjemně strávený víkend s přáteli. Samozřejmě by tato akce nebyla možná bez podpory Obecního úřadu Řenče, společnosti Lukrena a.s. a mnoha dalších firem i jednotlivců.