Slet Osek 2010

Minulý slet létajících aparátů se konal 11. září 2011 na stejném místě. Den započal mlhou hustou tak, že by v ní i Rákosníček zabloudil a dala se krájet, ale s přibývající intenzitou slunečného záření a mírným větříčkem byly naše nejhorší obavy ohledně počasí zažehnány a v deset hodin vše mohlo naplno začít. Příchozí s dětmi byli hned u vchodu do prostoru konání odměněni balíčkem, který obsahoval nějakou tu sladkost a drobnost.

Vzhledem k tomu, že tato akce v tomto měřítku byla první, neobešla se bez zádrhelů, kterými jsme se do budoucna poučili a děkujeme všem zůčastněným za určitou míru tolerance. Na sletu bylo k vidění mnoho letadel, vrtulníky velké či malé...i ty nejmenší...a jejich bravůrní pilotáž ať už piloty nebo modeláři, motorová rogala, a poněkud opožděný, ale nakonec uskutečněný průlet dvojice víceúčelových letounů Gripen z hotovostního systému NATO.

Všem zůčastněným divákům, kterých se v průběhu dne vystřídalo dle odhadů až na 400, tak i účinkujícím ještě jednou děkujeme a těšíme se na další setkání.

Na tomto místě také chci poděkovat nejen všem zůčastněným, nýbrž i našim sponzorům, ať už materiálním nebo "duševním", bez jejichž pomoci při organizaci této akce bychom se v žádném případě neobešli (Velkosklad nápojů Bošek, Maso Brejcha, OÚ Řenče, Lukrena a.s., Hospůdka Osek). Taktéž děkujeme všem přispěvatelům dobrovolným vstupným, z kterého pokrýváme náklady na zkvalitnění a přílety některých létajících aparátů.